305,00 €
2
Features
Raspberry Pi 4B 2Gb hardware watchdog timer PiCAN2 compatible controller RS485/M-bus serial interface 24-to-5V voltage regulator CPU heatsink 1 pushbutton 2 digital inputs 2 relay outputs 8A
Technical specifications
| Input type | dry contact, internal pull-up 12V 2mA |
| Galvanic isolation | none |
| Output type | relay 8A/250VAC resistive, normally open |
| Continuous load | 6A each relay |
| 10A both relays | |
| Galvanic isolation | 4kV, relay contact to 24V power supply |
| Power supply | 24V (18..28V), 120mA typ., 400mA max. |
| Mounting | DIN rail (35mm) |
| Dimensions | 106x107x32mm |
| Weight | 200g |
| Degree of protection | IP20 |
Order Code
| Cybro-Pi4 |





