185,00 €
50+
Features
IEX-2 module Belimo MP-bus gateway for valves and actuators
Technical specifications
| Power supply | 24V (18..28V), 30mA |
| Galvanic isolation | 1kV between internal circuit and communication |
| Operating conditions | 0..50°C, 0..85% rh non-condensing |
| Mounting | DIN rail (35mm) |
| Degree of protection | IP20 |
| Dimensions | 36x107x58mm |
| Weight | 100g |
| Level of ambient pollution | 2 |
| Standards | EN 60730-1 |
Order Code
| GW-MP |


