110,00 €
25
Features
electronic thermostat
Technical specifications
| Temperature measurement: | internal or external |
| External temperature sensor: | ES any model |
| Default offset: | -1.4°C |
| Humidity measurement: | internal, 0..100%rh |
| Power supply: | 24V 10mA |
| Ingress protection: | IP20 |
| Operating temperature: | 0..45°C |
| Storage temperature: | -20..75°C |
| Relative humidity: | 0..95% n/c |
| Dimensions: | 71x71x27mm |
| Weight: | 50g |
| Standards: | EN 60730-1 |
Order Code
| TH-2-IQ |





