Features
thermostat with display and configurable buttons
Technical specifications
| Temperature measurement: | internal or external |
| External temperature sensor: | ES any model |
| Default offset: | -2.0°C |
| Humidity measurement: | internal, 0..100%rh |
| Power supply: | 24V 25mA |
| Ingress protection: | IP20 |
| Operating temperature: | 0..45°C |
| Storage temperature: | -20..75°C |
| Relative humidity: | 0..95% n/c |
| Dimensions: | 136x96x36mm |
| Weight: | 450g |
| Standards: | EN 60730-1 |
Order Code
| TH-3-IQ |





